письмена

Водохреща чи Водосвяття?

Споконвічні традиції та свята далеких предків попри утиски нових ідеологій (християнської, комуністичної) дійшли до нашого часу. Але століття заборон і боротьби з аутентичною духовною свідомістю народу не пройшли безслідно. Сакральний зміст деяких свят забутий, а інші дійшли до нас у видозміненій формі. Оскільки, християнська церква не могла подолати древні вірування, вона скористалася правилом: «Не можеш перемогти – очоль».

Тому ми зараз святкуємо воскресіння Ісуса Христа з непритаманними іудеям пасками та крашанками і називаємо його Великоднем, народження Ісуса Христа - з чужими для іудеїв колядками, кутею, дідухом (дідовим духом), а день народження Іоана Христителя супроводжується ніяк з ним не пов’язаними хороводами, вінками та перестрибуваннями купальського вогню. Свято Преображення Господнього на відміну від тих, хто започаткував це свято, ми називаємо Яблучним Спасом і освячуємо яблука, груші та інші дари землі у свято нового врожаю. Окрім того, дивним чином володар грому і блискавки Перун став Іллею громовиком, покровитель скотарства Велес перетворився на Власія або Юрія, на свято якого вперше виганяють худобу на випас.

Народна пам'ять спить, але не вмерла. Ми просто призабули ким були наші предки і що вони відали. Більшість головних обрядових подій року пов’язані із Сонцем: сонцестояння, рівнодення, водохреща, стрітення. Прийнято вважати, що на Водохреща святкують сходження Святого Духу на Ісуса Христа. А що ж насправді приховано від нас за канонічною ширмою? Відомо, що в ніч з 18 на 19 січня вода набуває особливих властивостей і стає цілющою. Вода – це не просто сукупність атомів водню та кисню, це речовина, яка може зберігати інформацію та енергію. Докладніше можна ознайомитися з дослідом японського вченого.

Що ж впливає на воду в цей день і змінює її? Найбільший вплив на нашу планету має Сонце. Вся природа підпорядкована його циклам: реакція фотосинтезу, зміна дня і ночі, зміна пір року, зміна клімату, кругообіг речовин та енергії. Цей вплив вивчали вчені з Інституту фізики НАН України. В статті є неточності про відстань між Сонцем і Землею і основними показниками досліджень були лише рН та електропровідність води. Але висновки зроблені співробітниками інституту заслуговують уваги. Ознайомитися можна ТУТ.

І знов ми бачимо надзвичайний «збіг обставин». Один оборот відносно Землі точка на Сонці з геліографічною широтою 17° здійснює за 27,275 доби (синодичний період). Якщо до дня зимового сонцестояння 22 грудня додати 27,3 діб, отримаємо 19січня. Дата сонцестояння змінюється з року в рік в межах двох днів, тому дата Водохреща або, як його ще називають, Водосвяття, теж повиннавідповідно змінюватися. Дивно, що через 27,3 діб після сонцестояння, 19 січня Ісуса охрестили, а ще через одне обертання Сонця навколо своєї осі за 27,3 діб відбулося «Внесення Ісуса в храм». І 15 лютого святкується Стрітення, коли знов святять воду і за народним повір’ям зима зустрічається з весною. А може Ісус, при всій повазі до нього, ні причому? Може вода стає святою на Водосвяття та Стрітення без впливу на неї срібла? Може пора перестати називати себе тим, ким ми не є!

Ще один цікавий «збіг» полягає в тому, що на пригоризонтній обсерваторії Безводовка 18 січня, напередодні Водосвяття, захід Сонця по відношенню до середини центрального кола має азимут 237,50. Південно-західний дальній візир «Висота 81,15» має азимут 2380. Отже, в цей день можна побачити, як сонячний диск сідає майже за курган. Чому майже? Тому що, за тисячі років візири Безводовки змістилися по відношенню до Сонця внаслідок прецесії земної осі.

Ось для чого використовувалася пригоризонтна обсерваторія або англійською solarobservatory (сонячна обсерваторія). Для визначення сонячних циклів та дат особливих астрономічних подій, з дотриманням яких, древні люди жили в гармонії з космосом.

Але залишилося відкритим питання, як наші предки вгадали чи визначили період обертання Сонця навколо своєї осі?

Автор:

Griandr Tarnovski

Griandr Tarnovski

© Посилання на www.bezvodovka.com обов'язкове.