статті

Курган Н'югрейндж - нові факти, яких раніше не помічали.

В Ірландії біля містечка Бру-на-Бойн стоїть величний курган Н’югрейндж, який є однією з найдавніших споруд Західної Європи, збудований близько 5000 років тому. Поважний вік та великі розміри не єдині особливості цієї пам’ятки. Всередину кургану веде довгий коридор складений з кам’яних брил. Протяжність коридору 19 метрів і веде він до камери, основу якої складено з вертикально поставлених монолітів вагою від 20 до 40 тон кожен.

Коридор має орієнтацію на південний схід точно в те місце, де сходить Сонце в день зимового сонцестояння.  Протягом кількох днів з 19 по 23 грудня перші сонячні промені проникають через вікно над коридором  і освітлюють на 15 хвилин вівтар всередині погребальної камери та все приміщення камери. В давні часи це явище називали «сонячним чудом».

Оскільки, курган дозволяє точно визначити дату астрономічної події сходу Сонця  в день зимового сонцестояння, він окрім культової та погребальної має астрономічну функцію. За сучасним визначення місце, де регулярно проводилися спостереження за астрономічною подією є обсерваторією. Такий же принцип зворотного візирування , коли спостерігають не за самим світилом, а за пучком його променів, був застосований  у трипільському храмі-обсерваторії поблизу  Небелівки в Україні та в єгипетському храмі в Карнаку.

Проте, астрономічна функція кургану Н’югрейндж не обмежена лише однією подією. Курган входить до складу курганного комплексу. Довкола багато прадавніх могил і їх місця розміщення вибрані не випадково.

За 650 м на схід від центру кургану Н’югрейндж розміщений курган  під номером 019-051 «Довгий курган» і він має азимут 88,5 градусів. По відношенню до спостерігача, який би стояв на вершині кургану Н’югрейндж, на цьому напрямку сходить Сонце в дні рівнодення, коли тривалість дня дорівнює тривалості ночі.

На північному заході від спостерігача стоїть великий курган Ноут. Відстань до нього від центру кургану Н’югрейндж 1300 м, азимут 305 градусів. Захід Сонця в день літнього сонцестояння спостерігається саме в цьому секторі небокраю. Якщо ж порівняти відстань між двома курганами з попереднім відрізком 650 м, очевидна проста математична пропорція:

650 : 1300 = 1 : 2

На північному сході від місця спостерігача є курган Доут. Він віддалений на 1950 м і має азимут 58 градусів. Це напрямок, де сходить Сонце на літнє сонцестояння, коли найдовший день року. Відстань між цим  курганом-візиром і точкою спостереження рівно втричі більша за відстань між точкою спостереження і курганом 019-051

650 : 1950 = 1: 3

Доут теж є довгим курганом і формою схожий на підкову та повернутий проходом до точки спостерігача.

На південному сході маємо ще два кургани (019-049001 та 019-058001/В) на відстанях 540 і 1000 м відповідно і вони розміщені на азимутах 128 та 140 градусів. В цьому секторі сходить Сонце в день зимового сонцестояння. Саме цій події присвячено курган Н’югрейндж. Після найкоротшого дня року на зимове сонцестояння світла пора доби поступово зростає і починається новий календарний та астрономічний цикл.  На цих же азимутах стоять камені, що розміщені обабіч від входу до коридору Н’югрейнджа. Довкола нього стоять інші камені на так званих «астрономічних азимутах», які є точками сходу і заходу Сонця та Місяця в кульмінаційних моментах їх циклів. Ці камені та азимути зображені на схемі нижче. Скоріше за все вони мають символічне значення, оскільки з вершини кургану камені нижче видимого горизонту і позначають напрямки, де відбуваються астрономічні події.

Раніше дослідники, говорячи про астрономічну функцію Н’югрейндж, звертали увагу лише на кам’яний коридор всередині кургану. Тепер з обґрунтуванням астрономічних та математичних зв’язків з іншими курганами він перетворився на курганно-астрономічний комплекс, обсерваторію площею в кілька квадратних кілометрів на зразок подібних комплексів в Україні Сурський курган в Дніпрі та Обсерваторія Безводівка на Чернігівщині. В українських комплексах теж присутні математичні пропорції у відстанях між курганами-візирами і повторюються більшість «астрономічних азимутів». Наявність подібних пам’яток, які розділяють тисячі кілометрів свідчить про існування поширення астрономічних знань та міфології разом з експансією Курганної культури Євразійським простором. Більше дивіться у відео...

 

Автор:

Griandr Tarnovski

Griandr Tarnovski

© Посилання на www.bezvodovka.com обов'язкове.