статті

Місячний календар часів мамонтів.

В мережі можна зустріти малюнок якому 15000 років. Археологи кажуть, що це найдавніша карта, яка зроблена на шматку бивня мамонта і була знайдена в селі Межиріч на Черкащині. Маємо суттєві підстави засумніватися в такому поясненні історії палеоліту від науковців.

Давайте проаналізуємо версію істориків. Отже, вони бачать тут карту, де позначено річку, нібито ламані лінії то вода, на березі річки  поселення з чотирьох будиночків. За поселенням в цих паличках вчені побачили дерева, тобто ліс. Цей шматок бивня мамонта радянський археолог Іван Підоплічко назвав картою.
Що таке карта?  Карта це схематичне зображення місцевості і має обов’язкові елементи умовні позначення, масштаб та сітку координат. На малюнку лише умовні позначення , географічної сітки немає, зробимо поблажку - це ж кам’яна доба. Хоча, масштаб ми визначити можемо за розмірами будинків. Розкопані житла мають в діаметрі до 4 метрів. Отже, масштаб, так званої, карти становить 1 до 200. Тобто 2 метри в 1 сантиметрі. Якийсь завеликий масштаб. І який сенс у мапі такого масштабу, якщо він охоплює територію 50 на 50 метрів? В ті далекі часи  люди сезонно кочували за мігруючими стадами тварин і вони чудово орієнтувалися  в природному середовищі і без таких малоінформативних карт. Більш логічним поясненням значення малюнка була б версія, що це просто малюнок пейзаж.

А тепер застосуємо до малюнка справжній аналіз. За версією археологів це хатки і вони мають дивну форму. Реконструкція житла палеолітичної стоянки показує, що житла були опуклої форми, а на малюнку вони чомусь з виїмками. Всі чотири елементи мають однакову форму. Заглиблення в даху для збору дощової води?

Ключ до розгадки змісту малюнка в елементах над будинками. На одній копії зображення над крайніми будинками є заштриховані кола. Дивні, на мою думку архітектурні елементи  для хати: коло підвішене над ввігнутим дахом. Хоча є інші копії. На інших версіях бачимо кола над усіма будиночками і з різним ступенем заштрихованості. Якщо на фото оригіналу збільшити контрастність чітко видно кола над кожним будинком.

Насправді це не будинок а візир у вигляді великого каменя або скелі. Виїмка допомагала фіксувати схід Місяця. Різний ступінь заштриховки показує фази Місяця. Стовпчики на малюнку зовсім не дерева, кожен стовпчик показує кількість днів місячного циклу. Таких стовпчиків у верхній частині малюнка можна нарахувати 29, що є тривалістю синодичного періоду місяця. Автор цього місячного календаря навіть розділив стовпчики на кілька груп, цим самим розділяючи цикл на фази.
Проте, це ще не все. На нижньому ярусі малюнка автор зобразив ламані лінії. Частина ліній зігнуті ліворуч, частина - в протилежному напрямку. Дві групи ліній мають однаковий розмір і майже однакову кількість штрихів. Згадаємо як виглядає молодий Місяць: його ріжки повернуті ліворуч. Впродовж 14 діб Місяць зростає аж до повні і за такий же проміжок часу спадає доки не зникне. Лінії нижнього ярусу повністю повторюють цей місячний цикл. Якщо порахувати проміжки між рисками зиг-загів, можна нарахувати 29. Це знов збігається з кількістю днів у синодичному місяці і є додатковим доказом версії астрономічного календаря.

Щоб дізнатися більше про астрономію кам'яної доби, натисніть на зображення:

Автор:

Griandr Tarnovski

Griandr Tarnovski

© Посилання на www.bezvodovka.com обов'язкове.