статті

Кам'яна Могила: кам'яна, але не могила.

Кам’яна могила, так, кам’яна, але не могила. Ця природна скеля серед степу в усі часи приваблювала людей від кам’яної доби, коли 15000 років тому мисливці на мамонтів залишили свої перші малюнки на пісковику до кроманьйонця 20-го сторіччя, який написав у той же спосіб «тут був Вова».

Рідновіри вважають це місце сакральним центром, дослідники Шилов та Кіфішин побачили тут кам’яну бібліотеку, журналісти з телевізійних і ютуб каналів, як і в кожній купі каміння  вбачають тут «український Стоунхендж». Британські BBC та Discovery та наші українські Ukraїner побачили цікавий об’єкт для досліджень та туризму. Кожен по-своєму правий, але всі повторюють одні і ті ж факти та думки про Кам’яну Могилу, просто різними словами.

Ця стаття не буде компіляцією загальновідомих фактів, я додам щось нове, тому що це авторський сайт, де я розповідаю про свої дослідження і відкриття, що стосуються найдавнішого минулого України.

Отже, всі звертають увагу на камені та на символи нанесені давніми людьми на них. Та ніхто не подивився з вершини Кам’яної Могили на обрій, щоб побачити де сідає Сонце взимку а де влітку.

Поблизу адмінбудівлі історико – культурного заповідника є курган із скіфською бабою на відстані 270 м від центру Кам’яної Могили. Курган розміщений на азимуті 230 градусів тобто там, де сідає Сонце в день зимового сонцестояння і позначений на карті Шуберта 1874 року.

2

В цьому місці підвищення утворене корінним правим берегом річки Молочна. Якщо провести лінію далі, знайдемо це три кургани на карті, тому що на місцевості вони вже не існують, трохи далі на лінії стояв ще один курган. Курганна група ділить лінію між Кам’яною могилою і дальнім курганом довжиною 1350 м на два рівні відрізки по 675 м. В свою чергу відрізок 270 м співвідноситься до загальної довжини, як 1 : 5. В діаметрально протилежний бік від центру Кам’яної могили була група могил на відстані близько 1080 м. Якщо продовжити лінію на таку ж відстань, лінія вкаже на ще один курган.

Отже, загальна довжина лінії 2160 м, яку можна поділити попереднім відрізком 270 м рівно на 8 частин. Азимут лінії 42 градуси. Це азимут сходу так званого, «високого Місяця». На південному сході на карті знайдемо курган на азимуті 130 градусів, тобто там де Сонце сходить 22 грудня в день зимового сонцестояння. Відстань від центру КМ 1890 м. Відкладемо такий же відрізок в протилежний бік на північний захід і він вкаже на курган, який теж на астрономічному місячному азимуті 318 градусів. Дистанція 1890 м містить в собі рівно 7 відрізків по 270 м. Трішки західніше від попереднього кургану, був курган за яким Сонце сідало в день літнього сонцестояння, оскільки, він розміщений на азимуті 306 градусів і за 2700 м від центру комплексу. І знов ціле число відрізків по 270 м вміститься у цю відстань. Цього разу 10.

Зауважимо. Що точність вимірів буде +- 50 м, хоч карти і суміщені  досить точно. Доречі, діаметр кургану може бути 30-50 м. Моя мета не показати точність до метра, її і не повинно бути. Моя мета показати загальну схему культового комплексу та його закономірності. Археологи ж не кажуть, що цей малюнок упряжі биків не дуже точний, а бики з возом мають виглядати як на малюнку Праворуч. Не кажуть, тому що це доба бронзи і малюнку ліворуч 5000 років.

image

Скептики говорили, що курганів в степу так багато що провівши лінію з точки спостереження на точку сонцестояння вона обов’язково влучить у курган. Проте, так можуть говорити лише дилетанти в астроархеології. Справа в тому що довжина лінії обмежена 2 -3 кілометрами видимого горизонту, в залежності від рельєфу місцевості. Далі курган просто буде невидимий. І досі окрім балачок скептики не провели жодної такої лінії. На лівому березі річки Молочна нагромадження курганів і серед них може бути візир, який позначав схід Сонця в дні рівнодення на азимуті 90 градусів. Проте, вони можуть бути пізнішими і створеними без врахування правил побудови комплексу Кам'яної Могили.

Кургани впорядковані навколо Кам’яної могили за астрономічними азимутами і математичними пропорціями 1:1; 1:5; 1:7; 1:8; 1:10. Проектанти цього комплексу залишили підказку у відстані до найближчого південно-західного кургану вони заклали одиницю виміру , якою можна поміряти відстані до інших курганів візирів, як то можна зробити на інших астрономічних комплексах: в Н’югрейнджі 650 м, в Безводівці 185 м.

Головні астрономічні азимути трьох комплексів однакові лише з поправкою 2 градуси через те що розміщені вони всі на різних широтах від 53  градусів у Н’югрейндж, 47 градусів у Кам’яної Могили.

Особливо нічого складного  в прадавній астрономії, сиди собі на узвишші і слідкуй за сонцем впродовж року, але для наших науковців навіть це занадто складно і неосяжно та незрозуміло. Вони і досі після численних доказів астрономічної функції у багатьох культових комплексів не визнають очевидного. Ми ж в чергове переконалися в існуванні курганної культури, яка створювала курганно-астрономічні комплекси по всій Європі згідно загальноприйнятих тогочасних принципів.

Щоб дізнатися більше про астрономію прадавнього світу, тисніть ТУТ

Автор:

Griandr Tarnovski

Griandr Tarnovski

© Посилання на www.bezvodovka.com обов'язкове.