статті

Знайдено новий елемент Обсерваторії Безводівка.

Теорія є достовірною і робочою, коли при відкритті нових фактів, вони не суперечать раніше сформульованим висновкам. Коли  ж нові дані доповнюють систему і підсилюють її, хочеться вигукнути «евріка». Такою системою є найдавніша загадка історії України курганно - астрономічний комплекс 2 тис. до н.е. Обсерваторія Безводівка. В цій складній системі ще один елемент пазлу став на своє місце.

Всі складові елементи комплексу: земляні насипи у вигляді курганів, могил та земляних валів просторово розміщені так, що відстані між ними узгоджуються математичними пропорціями. Кургани є візирами сонячних та місячних астрономічних події сходу і заходу світил впродовж року, оскільки знаходяться на відповідних азимутах напрямках по відношенню до центральної  точки – місця спостерігача. Докладніше у статті «Космічна геометрія».

Місце розташування кожного насипу можна пояснити за  кількома критеріями. Окрім того, відстань до переважної більшості візирів можна поміряти прадавньою мірою довжини стадієм, що становить 185 м.

Цього разу відкриття сталося несподівано. У Безводівського комплексу відсутній східний візир на схід Сонця в дні рівнодення. На азимуті 90 градусів, де Сонце сходить в ці дні, я шукав які-небуть нерівності рельєфу або темні плями на полях, що могли б свідчити про існування там земляного насипу в минулому. Проте, на картах минулих сторічь позначки відсутні, а переконливих елементів рельєфу на місцевості теж не було. Якось я переглядав відео про День літнього сонцестояння в Безводівці від 2018 року і помітив на задньому плані вал поблизу місця, де ми облаштували наметовий табір. На супутникових знімках вал теж добре помітний і він тягнеться понад яром та має загнуті кінці. Вал досить високий до 3 метрів і довжиною до 50 метрів.

2021-08-31-082252

Моє око натреноване до пошуку розораних курганів на полі не помічало цей довгий вал раніше, а даремно! Виявилося, що вал розміщений в напрямку сходу Сонця на рівнодення по відношенню до точки спостерігача в центрі комплексу. Вал займає  сектор в 5 градусів (87-92 градуси). Саме посередині сектору на азимуті 90 градусів сходить Сонце 22 березня і 22 вересня, коли тривалість дня дорівнює тривалості ночі. Також, відстань від місця спостерігача до валу становить 415 м, що рівно в 2 рази менше відстані між місцем спостерігача і західним дальнім візиром курганом Горілий Дід, за яким Сонце заходить в дні рівнодення. Азимут кургану Горілий Дід  271,5 градусів. 415 * 2 = 830

2021-08-31-082407

Така сама пропорція 1 : 2 присутня у відстанях між місцем спостерігача та іншими курганами – візирами Обсерваторії Безводівки. Докладніше в статті «Священна геометрія».

Довжина валу 46 м, що становить 1/9 відстані від нього до місця спостерігача: 415 / 46 = 9

Така довжина валу  створює сектор  5 градусів, який в цю пору року точка сходу сонця проходить за тиждень. В день рівнодення ми побачимо на одній лінії 5 об’єктів:  Сонце, західний дальній візир, західний ближній візир, точку «0» та східний вал.

2021-08-31-082641

Можливо вал створено в новітній час, але виникає багато питань без логічних відповідей. Навіщо  подібна споруда над яром? Чому лише відрізок яру в 46 метрів має вал, а решта сотні метрів його не мають?

Якщо козаки або селяни створили цей вал випадково на астрономічному азимуті рівнодення з математичною прив’язкою  до прадавнього комплексу, тоді вони поламали всі правила теорії ймовірностей.

Автор:

Griandr Tarnovski

Griandr Tarnovski

© Посилання на www.bezvodovka.com обов'язкове.